WOJNA MATEMATYCZNA - odejmowanie


Zasady gry są bardzo proste. Przetasowaną talię kart dzieli się na dwie części, rozdaje graczom i kładzie koszulkami do góry. Pierwszy i drugi zawodnik równocześnie wykładają po jednej karcie i porównują ich wartości. Gracz mający kartę o wyższej wartości odbiera karty i kładzie je pod spodem swojej talii. Jeśli karty mają taką samą siłę, rozpętuje się wojna; należy odkryć po jednej karcie, położyć je koszulkami do góry na swoich kartach odkrytych, a następnie wyciągnąć następną kartę, położyć odkryte na zakrytych kartach i wówczas są one porównywane. Karta o wyższej wartości wygrywa, a zwycięzca wojny odbiera wszystkie karty wykorzystane w wojnie. Proces jest powtarzany, jeśli w okresie wojny znowu nie można wyłonić zwycięzcy.
Wygrywa ten, kto pierwszy zabierze wszystkie karty przeciwnikowi. Gra potrafi być bardzo długa, gdyż zebrane karty są przekładane pod spód talii i mogą one później zostać wykorzystane wielokrotnie; partia może trwać nawet ponad kilka godzin.
(opis gry zaczerpnięty z wikipedia) 
GRA WOJNĘ znana jest nam od dziecka. Jednak my stawiamy na edukację naszych dzieci. Dlatego powstała gra w WOJNĘ MATEMATYCZNĄ. Pomysł nasunął nam się w momencie gdy nasze dziecko poszło do szkoły. Dziecko ma coraz mniej czasu na zabawę... ale jak prosto urozmaicić jego naukę, bawiąc się razem z nim. 

Karty drukowane są na papierze 300g + LAMINOWANE

Przybliżając grubość papieru:

-kartka kserograficzna ma gramaturę 80g

-blok rysunkowy ok.160g

- blok techniczny ok.240g

- papier fotograficzny ok. 180-230g


Przedstawiamy motyw gry:
ODEJMOWANIE: 81 kart






Komentarze